fbpx

Gdzie przydadzą się drukarki do drukowania opasek identyfikacyjnych?

Gdzie przydadzą się drukarki do drukowania opasek identyfikacyjnych? Wszędzie tam, gdzie opaski identyfikacyjne się wykorzystuje. Jaką drukarkę opasek wybrać? Na pytanie odpowiadamy w dzisiejszym wpisie. Zapraszamy do lektury już teraz!

  1. Gdzie wykorzystuje się opaski identyfikacyjne?
  2. Drukarki opasek identyfikacyjnych – jaką wybrać?

Potrzebujesz opasek identyfikacyjnych? Szukasz urządzeń, dzięki którym będziesz mógł je zadrukowywać i tworzyć? W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jaką drukarkę wybrać. Zanim jednak przejdziemy do części produktowej, przypomnijmy, gdzie wykorzystuje się opaski identyfikacyjne.

 

Gdzie wykorzystuje się opaski identyfikacyjne?

Gdzie wykorzystuje się opaski identyfikacyjne?Opaski identyfikacyjne to rozwiązania, które wykorzystuje się przede wszystkim w szpitalach. Służą między innymi do identyfikacji pacjentów. Na takiej opasce umieszcza się kod kreskowy lub kod QR, w którym koduje się szczegółowe dane z systemu na temat danego pacjenta.

Każda taka opaska identyfikacyjna powinna być wykonana z bezpiecznego i trwałego materiału. Najczęściej do ich produkcji wykorzystuje się elastyczny polipropylen. Dzięki temu można ją nosić przez dłuższy czas, bez ryzyka, że wystąpią jakieś skutki hipoalergiczne. A zatem ważne jest, aby opaska nie powodowała u pacjentów żadnego uczulenia. Ponadto opaski identyfikacyjne powinny być wytrzymałe i mieć mocne, trudne do rozerwania zapięcie. Jeśli natomiast chodzi o druk, warto, aby był on trwały. W tym celu należy używać odpowiednich drukarek, które są w stanie zagwarantować trwały wydruk. Jakich? Podpowiadamy w dalszej części dzisiejszego wpisu.

Opaski identyfikacyjne wykorzystuje się również w branży turystycznej, eventowej i rozrywkowej. W pierwszym przypadku zakłada się je gościom hotelowym czy uczestnikom wycieczek. W branży eventowej służą do identyfikacji uczestników koncertów, konferencji czy seminariów. Natomiast w sektorze rozrywkowym opaski zakłada się – na przykład – gościom lunaparku czy różnego rodzaju centrów rozrywki.

 

Drukarki opasek identyfikacyjnych – jaką wybrać?

Jaką drukarkę opasek identyfikacyjnych warto wybrać? Polecamy zwrócić uwagę na urządzenia marki Zebra, a mianowicie na serię ZD51013, która jest dostępna w dwóch wariantach. Produkty między sobą różnią się głównie komunikacją bezprzewodową. W tańszej drukarce bezprzewodowej komunikacji brak, w nieco droższej natomiast otrzymujesz zarówno łącze Bluetooth, jak i Wi-Fi.

Niniejsza drukarka opasek identyfikacyjnych oferuje druk termiczny o rozdzielczości 300 dpi. Maksymalna szerokość druku wynosi 30,16 mm, a długość 558 mm. Urządzenie gwarantuje prędkość druku na poziomie 102 mm/s. Otrzymujesz urządzenie z 256 MB RAM i 512 MB FLASH. Jeśli natomiast chodzi o interfejs, podstawowa drukarka Zebra serii ZD51013 posiada USB i Ethernet. Wspomniany Wi-Fi oraz Bluetooth dostępny jest jedynie w droższym modelu – o czym już informowaliśmy.

Drukarka z tej gamy umożliwia druk kodów 1D, w tym Code 11, Code 93, EAN-8, EAN-14, Industrial 2-of-5, MSI, Standard 2-of-5, UPC-A, UPC-E z rozszerzeniami 2-cyfrowymi lub 5-cyfrowymi, a także kody 2D, takie jak między innymi Aztek, Codablock, Code 49, QR Code, MaxiCode czy PDF417. Ponadto obsługuje język programowania ZPLII oraz XML. W pakiecie otrzymujesz produkt razem z oprogramowaniem ZebraDesigner oraz gwarancję 12 miesięcy na drukarkę i 6 miesięcy na głowicę.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button