fbpx

Jak produkuje się etykiety?

Zastanawiasz się, jak produkuje się etykiety? Z jakich etapów składa się cały proces produkcji etykiet, nim ostatecznie trafią do klienta? Na pytanie odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

  1. Od czego zaczyna się proces produkcji etykiety samoprzylepnej?
  2. Co obejmuje etap drukowania etykiety?
  3. Na czym polega wykończeniowa obróbka etykiety?

Potrzebujesz gotowych etykiet samoprzylepnych do wykorzystania w swojej firmie? Zależy Ci na tym, aby zlecić dobór surowca oraz zadruku etykiety? Już teraz skorzystaj z naszej pomocy! Dysponujemy rozbudowanym parkiem maszynowym, składającym się z nowoczesnych technologii oraz bogatą ofertą materiałów eksploatacyjnych, dzięki czemu jesteśmy w stanie wykonać właściwie każde zlecenie. Jak wygląda proces produkcji etykiet? Szczegóły na ten temat znajdziesz w poniższym artykule.

 

Od czego zaczyna się proces produkcji etykiety samoprzylepnej?

Od czego zaczyna się proces produkcji etykiety samoprzylepnej?Interesują Cię etykiety termiczne 100×150 z gotowym już nadrukiem? Nie masz drukarki ani surowca, aby wykonać odpowiednie oznaczenia? Nic straconego – wszystko możesz zlecić naszej firmie! Nasza działalność obejmuje nie tylko serwis Zebra, sprzedaż drukarek, materiałów eksploatacyjnych czy części zamiennych. Dysponujemy również rozbudowanym parkiem maszynowym, a zatem produkujemy etykiety Zebra każdego rodzaju na zamówienie klienta.

Produkcję z reguły rozpoczyna się od zaprojektowania etykiety. Na tym etapie pod uwagę należy wziąć przede wszystkim wytyczne, jakie stawiane są konkretnej branży. Na przykład etykiety wykorzystywane w branży kosmetycznej powinny być nie tylko rzetelne, ale i atrakcyjne dla oka. To właśnie one nierzadko wpływają na decyzję zakupową potencjalnego klienta. W przemyśle samochodowym natomiast wizualizacja nie jest aż tak ważna, gdyż liczy się przede wszystkim jakość czy informatywność.

 

Co obejmuje etap drukowania etykiety?

Kiedy projekt jest już gotowy, przechodzimy do wyboru surowca. Ten etap jest bardzo ważny, gdyż od materiału eksploatacyjnego zależy jakość i trwałość druku oraz wytrzymałość samej nalepki. Jeśli nie wiesz, jaki surowiec sprawdzi się w interesujących Cię warunkach, skontaktuj się z naszym specjalistom. Wspólnie dobierzemy najlepszy materiał eksploatacyjny, biorąc pod uwagę nie tylko wspomniane warunki środowiskowe, ale i przede wszystkim przeznaczenie, powierzchnię, na której będzie klejone oznaczenie czy okres archiwizacji. Ten ostatni parametr informuje o tym, jak długo w konkretnych warunkach zadruk pozostanie czytelny.

Do najpopularniejszego surowca zalicza się oczywiście papier termiczny. Nierzadko do produkcji etykiet wykorzystywana jest również folia PP, akryl, winyl czy poliester. Na przykład wspomnianą folię PP wykorzystuje się wtedy, gdy potrzebna jest większa trwałość etykiet niż ta, którą gwarantuje materiał papierowy.

Na tym etapie dobiera się również metodę druku. Wybór zależy od wielkości zamówienia i ewentualnych funkcji, jakie etykieta będzie musiała pełnić. Do najpopularniejszych metod najczęściej wybieranych przez naszych klientów, zalicza się druk termiczny i termotransferowych.

 

Na czym polega wykończeniowa obróbka etykiety?

Ostatni krok produkcji etykiet to obróbka wykończeniowa. Na tym etapie używany jest między innymi wykrojnik, dzięki któremu technik jest w stanie bez problemu dostosować rozmiar etykiety. To również ten moment, kiedy nadaje się nalepkom ostateczną formę wizualną. Jeśli jest taka potrzeba, gotowe już etykiety poddaje się dodatkowej obróbce. Mamy tutaj na myśli między innymi laminowanie czy lakierowanie.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button