fbpx

Jak wyczyścić głowicę drukującą?

Jak wyczyścić głowicę drukującą? Czy można przedłużyć jej żywotność? Co zrobić, gdy dojdzie do awarii głowicy drukującej? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w dzisiejszym wpisie.

  1. Jak czyścić głowice drukującą?
  2. Jak wydłużyć żywotność głowicy drukującej?
  3. Awaria głowicy drukującej – co robić?

Zależy Ci na tym, aby przedłużyć żywotność głowicy drukującej? Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście regularnie czyszczenie tego elementu oraz poddawanie go konserwacji. Natomiast wszelkie naprawy warto przeprowadzać oczywiście w sprawdzonym i rzetelnym serwisie. Jak zatem czyścić głowicę drukującą? Podpowiadamy w niniejszym artykule.

Jak czyścić głowicę drukującą?

Jak czyścić głowicę drukującą?Jak prawidłowo wyczyścić głowicę drukującą? Polecamy wykorzystywać do tego pędzelek lub sprężone powietrze. Ważne, aby nie dotykać głowicy gołymi rękami, aby jej nie zabrudzić i nie skrócić żywotności całego elementu. Jeśli zdecydujesz się na czyszczenie głowicy drukującej za pomocą sprężonego powietrza, pamiętaj o tym, aby wybierać preparaty ze sprawdzonych miejsc. Ponadto ważne jest, aby preparat nie był bezpośrednio skierowany na głowicę, gdyż w ten sposób można uszkodzić jej powłokę ochronną.

Jak wydłużyć żywotność głowicy drukującej?

Jak już wspominaliśmy, regularne czyszczenie oraz konserwacja przedłużają żywotność głowicy drukującej. Ale nie tylko te czynności są bardzo istotne. Ważna jest również prawidłowa konfiguracja całego urządzenia oraz poprawne ustawienie siły nacisku. Dodatkowo pamiętaj o tym, aby zagwarantować drukarce odpowiednie warunki pracy, w tym optymalną wilgotność powietrza i temperaturę otoczenia. Na żywotność głowicy wpływają także materiały eksploatacyjne. Zalecamy wykorzystywać te materiały, które wyróżniają się dobrą lub bardzo dobrą jakością.

Jeśli masz problem z wybraniem odpowiednich materiałów eksploatacyjnych, skontaktuj się z naszym specjalistą już teraz. Wspólnie znajdziemy optymalne etykiety dla Twojej branży.

Awaria głowicy drukującej – co robić?

Głowica drukująca to jeden z najważniejszych elementów drukarki etykiet. Regularnie ją czyszcząc i poddając konserwacji, możesz przedłużyć jej żywotność. Nie oznacza to jednak, że głowica drukująca Zebra będzie wtedy pracować niezawodnie już zawsze. Owszem, może ulec awarii. Co zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim warto zgłosić się do serwisu Zebra, który usunie awarię, wymieniając uszkodzoną głowicę na nową. Nie poleca się samodzielnie naprawiać drukarki Zebra z tego względu, że możesz nieprawidłowo wyważyć oraz wyrównać ten element, przez co głowica będzie po prostu szybciej się zużywać lub źle działać.

Każdy serwis Zebra wykorzystuje tylko i wyłącznie najwyższej jakości części zamienne. Jeśli zależy Ci na tym, aby w szybki sposób wymienić uszkodzoną głowicę, skontaktuj się z naszym technikiem w celu ustalenia szczegółów.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button