fbpx

Jaka drukarka etykiet dla branży automotive?

Jaka drukarka etykiet sprawdzi się w branży automotive? Na powyższe pytanie odpowiadamy w niniejszym artykule. Już teraz zapraszamy do szybkiego zapoznania się z tematem.

  1. Jakie etykiety dla branży motoryzacyjnej?
  2. Jaką drukarkę etykiet RFID wybrać?
  3. Co wpływa na wybór materiałów eksploatacyjnych RFID?

Wszystkie części i podzespoły montowane w pojazdach oznacza się odpowiednimi etykietami ostrzegawczymi oraz takimi, które pełnią funkcję informacyjną. Znakowanie nie tylko pozwala na pełną identyfikację komponentów samochodów, ale także umożliwia bezproblemowe monitorowanie ich czy kontrolowanie jakości. Jeśli zależy Ci na płynnym działaniu łańcucha dostaw, koniecznie kup odpowiednią drukarkę etykiet. Jaką? Podpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

 

Jakie etykiety dla branży motoryzacyjnej?

Jakie etykiety dla branży motoryzacyjnej?Jakie etykiety sprawdzą się w branży motoryzacyjnej? Przede wszystkim należy postawić na trwałe rozwiązania. Dobra etykieta, która będzie optymalną opcją dla branży automotive, powinna wyróżniać się świetną odpornością na następujące czynniki:

  • warunki atmosferyczne,
  • środki chemiczne,
  • uszkodzenia mechaniczne,
  • promieniowanie UV.

Ważna jest również wysoka jakość materiałów eksploatacyjnych. Jeśli interesują Cię odpowiednie rozwiązania spełniające rygorystyczne wymagania stawiane przez branżę automotive, gwarantujemy, że znajdziesz je w ofercie Zebra. Portfolio firmy obejmuje etykiety zgodne z wymogami, które sprawdzą się przede wszystkim do oznaczania samochodowych części. To certyfikowane produkty gwarantujące nie tylko dobre przyleganie do niemalże każdego typu powierzchni, ale i spójną jakość.

 

Jaką drukarkę etykiet RFID wybrać?

Potrzebujesz sprawdzonej drukarki etykiet RFID? Koniecznie zwróć uwagę na rozwiązania proponowane przez markę Zebra. W ofercie znajdziesz urządzenia do drukowania, kodowania oraz późniejszego weryfikowania wykonanych etykiet. Dlaczego w ogóle warto decydować się na drukarki Zebra do etykiet? Przede wszystkim ze względu na najwyższą jakość dostępnych sprzętów. Kolejną zaletą jest fakt, że marka posiada aktualnie najszerszą gamę produktów tego rodzaju. Dzięki temu każdy klient — nawet najbardziej wymagający — jest w stanie znaleźć wszystko, czego potrzebuje.

Jaką drukarkę RFID marki Zebra warto wybrać? Polecamy sprawdzić modele serii ZT600. To przemysłowe rozwiązania, charakteryzujące się odpowiednią trwałością oraz funkcjonalnością. Produkty tej serii doskonale radzą sobie w trudnych warunkach, pozwalają na bezproblemową łączność z chmurą i można je w każdej chwili rozbudować. Ponadto są przystosowane do ciągłej pracy – 24 h/7. Drukarka etykiet ZT600 marki RFID to urządzenia, które znajdą zastosowanie między innymi w śledzeniu zasobów, wysyłce towaru, przyjmowaniu towaru, identyfikacyjnych oznaczeniach, zarządzaniu zapasami czy dokumentami.

Kolejną drukarką wartą uwagi jest urządzenie serii ZT400. To niezawodne rozwiązania, które poleca się przede wszystkim do zastosowania w obsłudze zaplecza, śledzenia produkcji w toku, zabezpieczającemu znakowaniu, wysyłce towaru czy dystrybucji. Niniejszy sprzęt również może pracować przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu.

W ofercie dostępne są także mobilne drukarki etykiet RFID serii ZQ630. To urządzenia zapewniające wysokiej jakości i szybki druk, wyposażone w najnowocześniejsze funkcje. Ponadto modele tej serii mają kolorowy wyświetlacz i relatywnie dużą pojemność baterii. Dzięki swojej mobilności drukarkę ZQ630 możesz zabrać ze sobą również tam, gdzie zamierzasz wykorzystać wykonaną etykietę. Taka możliwość drukowania w miejscu zastosowania etykiety skutecznie zmniejsza liczbę błędów oraz pozwala na dużo szybsze oznaczanie poszczególnych przedmiotów wykonanymi etykietami RFID.

 

Co wpływa na wybór materiałów eksploatacyjnych RFID?

Szukając odpowiedniej etykiety RFID, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na wielkość chipu, który się znajduje w interesującym Cię materiale eksploatacyjnym. Oczywiście, im większy chip, tym równie większy będzie zasięg jego odczytu. Kolejnym czynnikiem jest rodzaj czytnika. Na rynku można znaleźć między innymi czytniki stacjonarne, przenośne, a nawet napowietrzne. Każde z tych urządzeń działa inaczej i mają również inne przeznaczenia.

Trzeci czynnik dotyczy rodzaju powierzchni, na której będziesz kleił etykietę. Czy etykieta RFID będzie umieszczana na plastiku? A może na drewnie, szkle, metalu czy falistej tekturze? Poza typem powierzchni ważne jest także środowisko.

Bogatą ofertę materiałów eksploatacyjnych do drukarek znajdziesz w ofercie marki Zebra. Koniecznie zapoznaj się z dostępnymi rozwiązaniami i wybierz takie etykiety, które spełniają Twoje oczekiwania i wymagania Twojej branży. Masz problem z dobraniem materiałów eksploatacyjnych? A może nie wiesz, którą drukarkę do etykiet warto kupić? Skontaktuj się z naszym technikiem już teraz!

Kategorie: Drukarki

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button