fbpx

Czyszczenie drukarki etykiet Zebra

Czyszczenie drukarki etykiet jest najlepszym sposobem na to, aby samodzielnie zadbać o urządzenie. To natomiast przekłada się na bezawaryjną pracę. Do tego dochodzi sprawne drukowanie etykiet niezależnie od tego, czy korzystasz z małej drukarki, czy urządzenia przemysłowego.

  1. Jak czyścić drukarkę do etykiet?
  2. Czyszczenie głowicy drukującej
  3. Regularne czyszczenie wnętrza drukarki
  4. Korzyści wynikające z zawarcia umowy serwisowej

Nowoczesne drukarki takich firm jak Zebra, Sato, Intermec oraz Toshiba są zazwyczaj projektowane w taki sposób, aby podstawowe czyszczenie drukarki można było przeprowadzić we własnym zakresie. Regularne wykonywanie takich czynności lub zlecanie ich pracownikom serwisu drukarek może uchronić przed kosztowną naprawą. Ta wiązałaby się z koniecznością wymienienia części w drukarce. Dla firm, w których etykiety są na bieżąco wykorzystywane, oddanie drukarki do serwisu bywa kłopotliwe z tego powodu, że trzeba wówczas wstrzymać całą produkcję.

Jak czyścić drukarkę do etykiet?

Dbanie o drukarkę etykiet termiczną to przede wszystkim regularne czyszczenie głowicy drukującej, wałka dociskowego oraz wnętrza urządzenia. W przypadku drukarek Zebra sprawa jest o tyle prosta, że wiele z tych czynności można wykonać samodzielnie. Tym samym profesjonalny serwis drukarek nie zawsze będzie potrzebny.

Czyszczenie głowicy drukującej

W celu wyczyszczenia głowicy w drukarce etykiet najlepiej skorzystać ze ściereczki, która nie zostawia pyłków oraz płynu, który ma w składzie powyżej 90% alkoholu izopropylowego. Przeprowadzenie takiego podstawowego czyszczenia drukarki nie zajmie ci więcej niż kilka minut, a może w dużym stopniu wpłynąć na żywotność drukarki. Pamiętaj jednak, aby unikać bezpośredniego dotykania głowicy drukującej, gdyż zanieczyszczenia obecne na rękach mogą ją uszkodzić.

Jeżeli natomiast chodzi o czyszczenie wałka dociskowego, to wielu producentów zaleca, aby przeprowadzać je przy każdej wymianie taśmy termotransferowej lub rolki z etykietami. Niestety, na co dzień wielu użytkowników o tym zapomina, co prędzej czy później prowadzi do wystąpienia problemów z drukarką.

Regularne czyszczenie wnętrza drukarki

Do wyczyszczenia wnętrza urządzenia wykorzystaj natomiast sprężone powietrze lub odkurzacz, przy czym pamiętaj, aby robić to w sposób delikatny. Sprawdź również, czy na czujniku etykiet nie zebrał się brud, gdyż może to uniemożliwić prawidłowe drukowanie etykiet papierowych.

Korzyści wynikające z zawarcia umowy serwisowej

Powyższe czynności można bez większego problemu wykonać samodzielnie lub poprosić o to jednego z pracowników. Problem jednak pojawia się wtedy, gdy w firmie wykorzystywanych jest kilkanaście lub kilkadziesiąt drukarek do etykiet. W takim przypadku dokładnie czyszczenie drukarki etykiet może okazać się zbyt czasochłonne, dlatego też wielu naszych klientów decyduje się na podpisanie umowy serwisowej. Dzięki niej mają pewność, że ich sprzęt przez cały czas będzie sprawny, a w razie poważnej usterki mogą liczyć na szybką dostawę drukarki zamiennej. Możesz wybrać nasz serwis Zebra, aby przeprowadzić tu profesjonalne czyszczenie wszystkich drukarek oraz innych sprzętów, które są wykorzystywane w procesie znakowania towarów.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button