fbpx

Drukarka etykiet samoprzylepnych - jaką wybrać?

Wielu klientów na myśl o takim urządzeniu, jak drukarka etykiet samoprzylepnych wyobraża sobie drukarki Zebra, które od lat cieszą się ogromną popularnością.

Widać to również wśród naszych klientów, którzy najczęściej są zainteresowani zakupem nowych drukarek lub naprawą uszkodzonych z logo zebry.

  1. Dobór drukarki zgodnie z nakładem etykiet
  2. Jak działają drukarki etykiet samoprzylepnych?

W praktyce jednak rynek drukarek do etykiet samoprzylepnych jest dużo bardziej zróżnicowany. W związku z tym w ramach naszego serwisu naprawiamy również sprzęt takich producentów jak Toshiba, Honeywell oraz CAB.

Dobór drukarki zgodnie z nakładem etykiet

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem drukarki etykiet samoprzylepnych, powinieneś zacząć od dokonania jednego wyboru. Chodzi o wybór pomiędzy sprzętem z kategorii urządzenia przemysłowe, a drukarki mobilne. Najprościej jest to zrobić, uwzględniając nakład etykiet samoprzylepnych. Zastanów się, jak dużo etykiet planujesz samodzielnie przygotowywać. W praktyce przy sporadycznym drukowaniu niewielkich ilości najlepszym zakupem będzie drukarka mobilna. Przy większych ilościach możesz pomyśleć nad droższą, ale jednocześnie wydajniejszą i tańszą w utrzymaniu drukarką przemysłową firmy Zebra.

Mamy dla ciebie rozwiązanie również w przypadku, gdy koszt takich urządzeń przekracza twoje możliwości lub nie chcesz delegować pracowników do ich obsługi. Zapytać naszego przedstawiciela o usługę przemysłowej produkcji etykiet. Do takich zleceń wykorzystywana jest profesjonalna drukarka do etykiet, które zarówno rozmiarem, jak i możliwościami wyróżniają się na tle innych urządzeń do etykiet. Korzystając z takiej usługi, nie musisz nawet samodzielnie pilnować stanów etykiet. Dedykowany opiekun handlowy skontaktuje się z tobą w momencie, w którym zgodnie ze wcześniejszym zużyciem etykiet powinieneś pomyśleć o zamówieniu nowej partii.

Jak działają drukarki etykiet samoprzylepnych?

Nie ma znaczenia, czy twoja drukarka etykiet samoprzylepnych to sprzęt firmy Zebra, CAB czy też Toshiba. W każdym przypadku zasada jego działania będzie zbliżona. Różnice występują pomiędzy drukiem termicznym a termotransferowym. Wielu producentów wprowadza do sprzedaży ten sam model drukarki w dwóch wariantach. W przypadku druku z wykorzystaniem etykiet termotransferowych można uzyskać trwałe etykiety. Dodatkowo użytkownik może dowolnie dobrać materiały typu taśma termotransferowa. W naszej ofercie znajdziesz między innymi kalki termiczne żywiczne, woskowe lub woskowo-żywiczne. Dzięki odpowiedniemu dobraniu uzyskana etykieta idealnie sprawdzi się w określonych warunkach.

Tańsze w samodzielnym drukowaniu są natomiast etykiety termiczne. Nie wymagają one stosowania taśm/kalek. Wystarczy, że do takiego urządzenia włożysz etykiety samoprzylepne w odpowiadającym ci rozmiarze. Tego typu urządzenia wykorzystują światłoczuły charakter stosowanych w nich etykiet. Niestety, wiąże się z tym jedna, ale w wielu przypadkach bardzo istotna wada. Zadrukowane etykiety termiczne są mniej wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Radzimy więc je stosować wtedy, gdy żywotność etykiety nie ma większego znaczenia, a priorytetem jest obniżenie kosztów druku.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button