fbpx

Drukarka termotransferowa

Drukarka termotransferowa podczas pracy roztapia specjalną warstwę znajdującą się na taśmie termotransferowej, co pozwala trwale nanieść barwnik na etykietę, papier lub inny materiał.

  1. Zasada działania drukarki termotransferowej
  2. Drukarka termotransferowa wady i zalety
  3. Druk termiczny czy termotransferowy?

Największą zaletą wynikającą ze stosowania technologii druku termotransferowego jest bardzo duża trwałość uzyskanych materiałów. To właśnie dlatego wszyscy producenci drukarek dla przemysłu (w tym firma Zebra) mają w ofercie wiele modeli takich urządzeń.

Zasada działania drukarki termotransferowej

Standardowa rozdzielczość tych urządzeń wynosi 300 dpi. Przykładem może być drukarka termotransferowa Zebra. W sprzedaży można jednak znaleźć również urządzenia 200 dpi oraz 600 dpi. Decydując się na zakup takiej drukarki, trzeba pamiętać o zamówieniu odpowiednich materiałów. W przeciwieństwie do drukarek termicznych, gdzie wystarczy zakupić etykiety, tutaj niezbędna jest również taśma. Potwierdza to zresztą drukarka termotransferowa zasada działania. Podczas druku dochodzi do roztopienia pokrycia znajdującego się na taśmach do drukarek. Pozwala to nanieść barwnik na etykietę. W naszej ofercie znajdziesz nie tylko drukarki termotransferowe Zebra, ale dodatkowo możesz uzyskać wsparcie w podłączeniu i konfiguracji. Dotyczy to wszystkich urządzeń przeznaczonych do druku etykiet. Zapewniamy również taśmy oraz serwis drukarek niezależnie od tego, czy korzystasz z urządzeń termicznych, czy termotransferowych.

Drukarka termotransferowa wady i zalety

Wysoka trwałość zadruku to zdecydowanie największa zaleta drukarek etykiet pracujących w trybie termotransferowym. Należy również wspomnieć o wyższej jakości etykiet. Pozwala to wyeliminować ryzyko, że czytnik nie poradzi sobie z odczytaniem kodów kreskowych. Nic więc dziwnego, że klienci ceniący sobie jakość, możliwość drukowania etykiet na różnych materiałach i niezawodność coraz częściej wybierają drukarki termotransferowe Zebra. W razie potrzeby można na nich uzyskać zadruk termiczny. Jeżeli chodzi o wady, to tak naprawdę jest tylko jedna. Drukarki wyposażone w funkcje termotransferowe są najczęściej droższe od zwykłych urządzeń. Dodatkowo taki sprzęt zajmuje więcej miejsca niż zwykła drukarka biurkowa do etykiet.

Druk termiczny czy termotransferowy?

Zrozumienie różnic pomiędzy drukiem termicznym a termotransferowym to podstawa udanego wyboru. Jeżeli klient drukuje małe ilości etykiet i nie zależy mu na tym, aby były trwałe, nowoczesna drukarka termotransferowa przemysłowa może w jego przypadku okazać się zbędnym wydatkiem. Dlatego też zadzwoń lub napisz do naszego przedstawiciela. Wówczas dowiesz się, czy wybrać druk termiczny, czy termotransferowy. Pamiętaj, że drukarka termotransferowa do etykiet to sprzęt kupowany na lata, który w razie potrzeby bez problemu naprawisz w naszym serwisie. Jeżeli natomiast postawisz na druk termiczny etykiet, musisz się liczyć z ryzykiem, że zadruk będzie narażony na niekorzystny wpływ światła słonecznego oraz wysokiej temperatury. W dodatku takie drukarki mają dużo mniejsze możliwości.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button