fbpx

Jak naprawić drukarkę etykiet?

Jak każde urządzenie, również i drukarki etykiet ulegają zużyciu. Przy dużej eksploatacji ważny jest regularny serwis drukarek, w celu wymiany pewnych komponentów. Co zrobić w przypadku, gdy urządzenie się zepsuje? Jak naprawić drukarkę etykiet?

  1. Regularny serwis drukarek
  2. Zepsuta drukarka etykiet Zebra
  3. Gdzie naprawić drukarkę Zebra?

Drukarki etykiet są podstawowym narzędziem, wykorzystywanym w automatycznej identyfikacji. I chociaż bywają klienci, którzy korzystają z usług zewnętrznych firm, w większości przypadków lepszym rozwiązaniem jest posiadanie własnego urządzenia. Jednakże, jak każdy inny sprzęt, również i pewne elementy drukarki wymagają regularnej wymiany. Szczególnie gdy stale pracują. Czy regularny serwis jest wymagany? Co zrobić, gdy drukarka etykiet Zebra ulegnie uszkodzeniu?

Regularny serwis drukarek

Regularny serwis drukarek jest bardzo istotny. Dzięki temu unikniesz przede wszystkim nieplanowanych przestojów. Pozwoli to także obniżyć koszty eksploatacji. A w drukarkach są pewne elementy, które naturalnie się zużywają. Zamiast czekać na awarię, warto skorzystać z pomocy serwisantów, którzy ocenią stan techniczny drukarki etykiet i od ręki wymienią pewne części, jeśli tego będą wymagały.

Najczęściej i najszybciej zużywają się następujące podzespoły:

  • wałki
  • głowice

I o ile wymiana wałka w drukarce nie jest przesadnie skomplikowana, o tyle głowice do Zebra mogą sprawić problemy osobie niedoświadczonej. Dlatego, by mieć pewność, że drukarka etykiet zebra zostanie odpowiednio naprawiona, konieczna jest pomoc fachowców.

Zepsuta drukarka etykiet Zebra

Zepsutej drukarki etykiet Zebra nie należy od razu zastępować nowym modelem. W większości przypadków okazuje się, że zużyciu uległ któryś z kilku komponentów urządzenia i wystarczy go wymienić. I, mimo że niektóre elementy są łatwo dostępne, a ich demontaż, jak i montaż nowej części nie jest skomplikowany, warto jednak zdać się na specjalistów. Nawet jeśli wiesz, co jest przyczyną awarii. Odpowiedni serwis drukarek przeprowadzi wstępną diagnozę i oceni szkody. Jeśli zgodzisz się na naprawę, z użyciem nowoczesnych narzędzi w precyzyjny i szybki sposób naprawi Twoje urządzenie.

Pamiętaj, że oddając drukarkę w ręce ekspertów, będziesz miał pewność, że problem zostanie nie tylko prawidłowo zdiagnozowany, ale również odpowiednio rozwiązany. Naprawa na własną rękę często kończy się nieumyślnym spowodowaniem innej szkody – zniszczeniem kolejnych komponentów lub tej nowej części, którą chciałeś wymienić. I tym samym wzrosną koszty eksploatacyjne, a przestój spowodowany zepsutą drukarką może znacząco się wydłużyć.

A co, gdy drukarki nie da się naprawić?

Czasami bywa tak, że drukarka ulega tak dużej awarii i nie da się jej naprawić. Zwykle dotyczy to starych modeli, do których nie sposób znaleźć komponentów, gdyż najczęściej zostały one po prostu wycofane przez producenta. W takiej sytuacji warto poprosić autoryzowany Serwis Zebra o pomoc w znalezieniu nowego modelu. Wrocławski Serwis Zebra dysponuje szeroką gamą produktów – zarówno drukarek przystosowanych do ciągłej i wydajnej pracy, jak i drukarki typowe do drukowania mniejszej ilości etykiet. Jeśli jednak masz nieco ograniczony budżet, pamiętaj, by najpierw odwiedzić Serwis Zebra. Pomoże to w zdiagnozowania problemu i zdecydowaniu, czy drukarkę do etykiet można naprawić, czy faktycznie należy wymienić na nową.

Gdzie naprawić drukarkę Zebra

W Polsce aktualnie niewiele firm zajmuje się naprawą drukarek Zebra. Na palcach jednej ręki można policzyć miejsca, które mają, chociaż kilkuletnie doświadczenie w branży. A ze względu na nieco skomplikowaną specyfikację drukarek, warto zgłosić się do odpowiednich osób. I tym samym drukarki Wrocław można w błyskawiczny sposób naprawić w Serwis Zebra – autoryzowanym serwisie, który ma kilkunastoletnie doświadczenie w branży. Dlatego… skontaktuj się z nami już dziś!


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button