fbpx

Jak wybrać drukarkę Zebra?

Chcesz kupić drukarkę etykiet Zebra, ale nie jesteś pewny, które urządzenie spełni Twoje oczekiwania? Jak wybrać drukarkę Zebra? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule. Już teraz zapraszamy do zapoznania się z tematem.

  1. Jaką drukarkę Zebra kupić?
  2. Drukarki do etykiet – jaką rozdzielczość druku wybrać?
  3. Jak podłączyć drukarki Zebra?
  4. Dodatkowe funkcje drukarek Zebra

Jakie drukarki Zebra warto kupić? Na co zwrócić uwagę, wybierając drukarkę etykiet? W jaki sposób łączy się drukarki Zebra z komputerem? Czy warto dokupować gilotynę, nawijak podkładu lub odklejak? Jaka rozdzielczość drukarki będzie optymalną opcją? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury już teraz.

Jaką drukarkę Zebra kupić?

Jaką drukarkę Zebra warto kupić? Wszystko oczywiście zależy od tego, do czego potrzebujesz sprzętu tego rodzaju. Dziś drukarki Zebra dzieli się na rozwiązania termiczne i termotransferowe. Różnią się technologią druku i tym samym pewnymi parametrami. Technika termotransferowa gwarantuje dużo lepszą jakość oraz większą trwałość druku, dlatego drukarki do etykiet tego rodzaju poleca się do długoterminowych zastosowań. Ponadto etykiety z drukiem termotransferowym doskonale sprawdzą się w trudnych warunkach – na przykład tam, gdzie etykieta będzie narażona na wysokie i niskie temperatury, chemikalia, wodę czy światło.

Zakup drukarki Zebra

Drukarki etykiet dzieli się także na rozwiązania mobilne, czyli przenośne, biurkowe oraz przemysłowe. Te pierwsze są doskonałą opcją do pracy w terenie ze względu na swoją funkcjonalność, lekkość i poręczność. Mobilne urządzenia marki Zebra to wytrzymałe produkty, wyróżniające się odporną na uderzenia obudową, która skutecznie chroni wnętrze nie tylko przed kurzem, ale i wilgocią. Biurkowe drukarki do etykiet to produkty charakteryzujące się kompaktową budową i prostą obsługą. Świetnie sprawdzają się zarówno do drukowania samoprzylepnych etykiet, jak i paragonów. Często wykorzystuje się je w biurach, na magazynach, w laboratoriach oraz sklepach.

Przemysłowe drukarki do etykiet to bardziej zaawansowane rozwiązania, zaprojektowane z myślą o ciężkiej pracy. Gwarantują szybki i wysokiej jakości druk – pozwalają drukować nawet po kilka tysięcy etykiet dziennie. Do zalet drukarek przemysłowych zalicza się doskonałą odporność na wszystkie warunki, jakie mogą występować w magazynach logistycznych czy na halach produkcyjnych. Odpowiednio dobrana drukarka Zebra przystosowana jest do pracy przez siedem dni w tygodniu po 24 godziny.

Drukarki do etykiet – jaką rozdzielczość druku wybrać?

Zastanawiasz się, jaka rozdzielczość druku będzie optymalnym rozwiązaniem? Standardową opcją są urządzenia gwarantujące druk na poziomie 203 DPI. Rozdzielczość ta sprawdzi się do drukowania większych kodów kreskowych, kurierskich etykiet czy tekstu. Jeśli kod kreskowy jest mniejszy niż 2,7 cm x 0,7 cm lub gdy tekst ma mniej niż 7 punktów, rozdzielczość ta nie będzie wystarczająca. Dlatego z reguły poleca się drukarki etykiet 300 DPI. To uniwersalna opcja, która sprawdzi się do drukowania średniej wielkości kodów kreskowych. Przy wykorzystaniu szeryfowych czcionek również teksty drukowane w odwrotnych kolorach będą czytelne oraz odpowiednio ostre.
Rozdzielczość 600 DPI wybierana jest najczęściej przez osoby kupujące drukarki przemysłowe. Takie urządzenie znajdzie zastosowanie szczególnie w branży jubilerskiej oraz elektronicznej. 600 DPI to odpowiednia opcja do drukowania tekstów o rozmiarze 5 punktów, wszystkich typów kodów kreskowych oraz kodów QR.

Jak podłączyć drukarki Zebra?

Zanim przystąpisz do konfiguracji oraz drukowania, musisz prawidłowo podłączyć drukarkę do komputera. Jeśli chodzi o sposób łączności, opcji jest wiele. Dzięki temu każdy zainteresowany klient jest w stanie wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie.

Standardowym interfejsem komunikacyjnym jest USB. Za pomocą tego kabla nie tylko podłączysz drukarkę do komputera, ale także będziesz mógł ładować urządzenie. Kolejnym rozwiązaniem jest Ethernet, dzięki któremu drukarka etykiet łączy się z siecią LAN. A to z kolei pozwala na korzystanie z niej większej liczby osób.

Niektóre drukarki do etykiet mogą łączyć się z siecią LAN również za pośrednictwem Wi-Fi. To doskonała opcja, która sprawdzi się w sytuacji, gdy nie mamy możliwości podłączenia sprzętu do gniazdka sieciowego.

Do podstawowych sposobów komunikacji drukarek Zebra zalicza się również RS232, USB HOST oraz Bluetooth. RS232 to interfejs, który aktualnie używa się rzadziej. Znajdziesz go jeszcze w starszych urządzeniach. USB HOST natomiast umożliwia połączenie drukarki z zewnętrznymi akcesoriami – na przykład myszką czy klawiaturą.

Dodatkowe funkcje drukarek Zebra

Potrzebujesz narzędzia, które pozwoli Ci nie tylko drukować, ale i jednocześnie obcinać etykiety? Koniecznie wybierz modele z gilotyną, która nie tylko przyspieszy i ułatwi pracę, ale zagwarantuje również estetyczny wygląd tworzonych etykiet. Z dodatkowych opcji, które nie są z reguły dostępne w standardzie, zalicza się odklejak podkładu. To doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które często pracują w rękawiczkach. Dzięki temu akcesorium nie będą musieli ich ściągać i zakładać i tym samym zaoszczędzą sporo czasu.

Z dodatkowych funkcji wyróżnia się również nawijak podkładu. To element, który nawija na rolkę umieszczoną wewnątrz drukarki zużyty podkład. Dzięki temu zużyte podkłady nie będą wprowadzać chaosu na każdym stanowisku.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button